SOYAL GWH18AKC-K6DNA1A

69,999.00 ден

  
                    

Description

Description

SOYAL GWH18AKC-K6DNA1A опис:

Gree SOYAL GWH18AKC-K6DNA1A

Gree SOYAL GWH18AKC-K6DNA1A

  • SMART DC Инвертер со G10 технологија, патент на ГРЕЕ
  • Eфикасност во режим на ладење SEER:7.0 – A++
  • Eфикасност во режим на греење SCOP(A):4.3 – A+
  • GREE компресор со перманентни магнети од ретки метали (Rare Earth Magnet)
  • Работен режим: од -25°С до +52°С
  • Двоипол реден топлински изменувач во надворешната единица
  • Eлектронски експанзионен вентил, Грејач против замрзнување на кондензот
  • “Self-Clean” функција за чистење на внатрешната единица
  • Смарт сензор за детекција на движење и извори на топлина
  • Функции:Самодијагностика, Интелигентен Дефрост, Плазма филтер, вградена WiFi контрола, економичен мод, Турбо функција за брзо ладење/греење, 7 Fan брзини на дување, Quiet Fan брзина, Self-Clean.

Спецификации

Модел GWH18AKC-K6DNA1A/I
Капацитет Ладење/Греење Btu 18080/19100
Напојување V~/Hz 220~240 / 50
Волтажа Min/Max. V 198/264
Капацитет ладење W 5300(1800~6300)
 греење W 5600(3753~7000)
Потрошувачка ладење W 1395(130~2100)
 греење W 1474(200~2450)
Работна температура ладење °C -15~52
 греење °C -25~24
SEER; SCOP(W)/SCOP(A) 7; 4.9/4.3
Енергетска класа A++; A++(W)/A+(A)
Внатрешна Единица GWH18AKC-K6DNA1A/I
Проток на воздух m3/h 800/700/550/500/450/350/300
Ниво на звучен притисок dB (A) 46/40/37/35/31/25/24
Димензии (ДxВxШ) mm 977×281×295
Тежина (нето) kg 17
Надворешна Единица GWH18AKC-K6DNA1A/O
Тип на компресор Rotary
Фреон/полнење -/kg R32/1.2
Ниво на звучен притисок dB (A) 58
Конекција бакар mm φ6/φ12
Макс. должина на цевки m 25
Димензии (ДxВxШ) mm 965×700×395
Нето тежина kg 46

 

Целата понуда на клими | Gree клима уреди

Reviews (0)

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “SOYAL GWH18AKC-K6DNA1A”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Shipping & Delivery

Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames.Consequat net

Vestibulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames.Consequat netus.

Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac vestibulum amet elit