Cosole GEH18AA-K6DNA1F

66,999.00 ден

  
                    

Description

Description

Cosole GEH18AA-K6DNA1F опис:

Gree Cosole GEH18AA-K6DNA1F

Gree Cosole GEH18AA-K6DNA1F

  • SMART DC Инвертер со G10 технологија, патент на ГРЕЕ
  • Eфикасност во режим на ладење SEER:7.0 – A++
  • Eфикасност во режим на греење SCOP:4.1 – A+
  • GREE компресор со перманентни магнети од ретки метали (Rare Earth Magnet)
  • Двореден топлински изменувач во надворешната единица
  • Работен режим: од -22°С до +43°С
  • EEV – Eлектронски експанзионен вентил, Грејач за одмрзнување на кондензат
  • Функции:Самодијагностика, Интелигентен Дефрост, I-Feel, Плазма филтер, вградена WiFi контрола, 8°С греење, економичен мод, Турбо функција за брзо ладење/греење, 7 Fan брзини на дување, Quiet Fan брзина.

Спецификации

Модел GEH18AA-K6DNA1F
Капацитет Btu 18000
Напојување V~/Hz 220~240 / 50
Волтажа Min/Max. V 198/264
Капацитет ладење W 5200(1260~6600)
 греење W 5330(1120~6800)
Потрошувачка ладење W 1550(380~2450)
 греење W 1500(350~2500)
Работна температура ладење °C -15°C~43°C
 греење °C -22~24
SEER; SCOP(W)/SCOP(A) 6.6; 5.1(W)/4.0(A)
Енергетска класа A++;  A+++(W)/A+(A)
Внатрешна Единица GEH18AA-K6DNA1F/I
Проток на воздух m3/h 700/650/580/520/460/410/320
Ниво на звучен притисок dB (A) 47/45/43/41/38/37/32
Димензии (ДxВxШ) mm 700×600×215
Тежина (нето) kg 15.5
Надворешна Единица GEH18AA-K6DNA1F/O
Тип на компресор Rotary
Фреон/полнење -/gr R32/0.95
Ниво на звучен притисок dB (A) 57
Конекција бакар mm φ6/φ12
Макс. должина на цевки m 25
Димензии (ДxВxШ) mm 965×700×396
Нето тежина kg 46

 

Целата понуда на клими | Gree клима уреди

Reviews (0)

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Cosole GEH18AA-K6DNA1F”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Shipping & Delivery

Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames.Consequat net

Vestibulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames.Consequat netus.

Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac vestibulum amet elit