Back
Next product
Gree Charmo Premium GWH12ATBXB-K6DNA1D Charmo Premium GWH12ATBXB-K6DNA1D 23,999.00 ден

Charmo Arctic PRO GWH18ATDXD-K6DNA1A

46,999.00 ден

  
                     

Description

Description

Charmo Arctic PRO GWH18ATDXD-K6DNA1A опис:

Gree Charmo Arctic PRO GWH18ATDXD-K6DNA1A

Gree Charmo Arctic PRO GWH18ATDXD-K6DNA1A

  • SMART DC Инвертер со G10 технологија, патент на ГРЕЕ
  • Eфикасност во режим на ладење SEER: 7.3  A++
  • Eфикасност во режим на греење SCOP: 4.2  A+(Средна зона)
  • GREE компресор со магнети од ретки метали (Rare Earth Magnet)
  • Работен режим: од -25°С до +50°С
  • EEV – Eлектронски експанзионен вентил, Грејач на тацна и компресор.
  •  Функции:Самодијагностика, Интелигентен Дефрост, I-Feel, Плазма филтер, вградена WiFi контрола, 8°С греење, економичен мод, Турбо функција за брзо ладење/греење, 7 Fan брзини на дување, Quiet Fan брзина, Aвтоматски вертикален и хоризонтален Swing.

Спецификации

Модел GWH18ATDXD-K6DNA1A
Капацитет Btu 18000
Напојување V~/Hz 220~240 / 50
Волтажа Min/Max. V 198/264
Капацитет ладење W 5300(1000~6400)
 греење W 5600(1200~6800)
Потрошувачка ладење W 1501(100~2300)
 греење W 1393(200~2350)
Работна температура ладење °C -15~50
 греење °C -25~30
SEER/SCOP(W)/SCOP(A)/SCOP(C) 7.3/ 5.7(W)/4.2(A)/3.4(C)
Енергетска класа A++/ A+++(W)/A+(A)/A(C)
Внатрешна Единица GWH18ATDXD-K6DNA1A/I
Проток на воздух m3/h 1000/960/870/810/720/640/600
Ниво на звучен притисок dB (A) 47/45/43/41/35/30/28
Димензии (ДxВxШ) mm 943×333×246
Тежина (нето) kg 13
Надворешна Единица GWH18ATDXD-K6DNA1A/O
Тип на компресор Rotary
Фреон/полнење -/kg R32/0.85
Ниво на звучен притисок dB (A) 56
Конекција бакар mm 6/12
Макс. должина на цевки m 25
Димензии (ДxВxШ) mm 802×555×350
Нето тежина kg 31.5

 

Целата понуда на клими | Gree клима уреди

Reviews (0)

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Charmo Arctic PRO GWH18ATDXD-K6DNA1A”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Shipping & Delivery

Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames.Consequat net

Vestibulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames.Consequat netus.

Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac vestibulum amet elit