Back

Charmo Arctic PRO GWH12ATCXB-K6DNA1A

29,999.00 ден

  
                     

Description

Description

Charmo Arctic PRO GWH12ATCXB-K6DNA1A опис:

Gree Charmo Arctic PRO GWH12ATCXB-K6DNA1A

Gree Charmo Arctic PRO GWH12ATCXB-K6DNA1A

  • SMART DC Инвертер со G10 технологија, патент на ГРЕЕ
  • Eфикасност во режим на ладење SEER: 7.1  A++
  • Eфикасност во режим на греење SCOP: 4.1  A+(Средна зона)
  • GREE компресор со магнети од ретки метали (Rare Earth Magnet)
  • Работен режим: од -25°С до +50°С
  • EEV – Eлектронски експанзионен вентил, Грејач на тацна и компресор.
  • Функции:Самодијагностика, Интелигентен Дефрост, I-Feel, Плазма филтер, вградена WiFi контрола, 8°С греење, економичен мод, Турбо функција за брзо ладење/греење, 7 Fan брзини на дување, Quiet Fan брзина, Aвтоматски вертикален и хоризонтален Swing.

Спецификации

Модел GWH12ATCXB-K6DNA1A
Капацитет Btu 12000
Напојување V~/Hz 220~240 / 50
Волтажа Min/Max. V 198~264
Капацитет ладење W 3510(900~4300)
греење W 3810(900~4700)
Потрошувачка ладење W 962(120~1500)
греење W 953(180~1800)
Работна температура ладење °C -15~50
греење °C -25~30
SEER/SCOP(W)/SCOP(A)/SCOP(C) 7.1/ 5.2(W)/4.1(A)/3.1(C)
Енергетска класа A++/ A+++(W)/A+(A)/B(C)
Внатрешна Единица GWH12ATCXB-K6DNA1A/I
Проток на воздух m3/h 650/580/530/440/380/330/310
Ниво на звучен притисок dB (A) 43/39/37/34/31/28/25
Димензии (ДxВxШ) mm 835×275×200
Тежина (нето) kg 9
Надворешна Единица GWH12ATCXB-K6DNA1A/O
Тип на компресор Rotary
Модел FTz-AN108ACBD
Фреон/полнење -/kg R32/0.55
Ниво на звучен притисок dB (A) 52
Конекција бакар mm φ6/φ9.52
Макс. должина на цевки m 15
Димензии (ДxВxШ) mm 732×555×330
Нето тежина kg 25.5

 

Целата понуда на клими | Gree клима уреди

Reviews (0)

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Charmo Arctic PRO GWH12ATCXB-K6DNA1A”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Shipping & Delivery

Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames.Consequat net

Vestibulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames.Consequat netus.

Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac vestibulum amet elit