AMBER PREMIUM+ GWH18YDXF-K6DNA1A

59,999.00 ден


  
                      

Description

Description

AMBER PREMIUM+ GWH18YDXF-K6DNA1A опис:

AMBER Premium+ е идеален избор како за ладење, така и за греење. Има широки можности за работа, а во исто време и висока Класа на енергетска ефикасност. Има богат опсег на функции и проширени опции за контрола кои ја гарантираат удобноста на корисникот.

Gree AMBER PREMIUM+ GWH18YDXF-K6DNA1A

Gree AMBER PREMIUM+ GWH18YDXF-K6DNA1A

  • SMART DC Инвертер со G10 технологија, патент на ГРЕЕ
  • Eфикасност во режим на ладење SEER:7.6  A++
  • Eфикасност во режим на греење SCOP:4.3  A+(Средна климатска зона)
  • EUROVENT сертификат
  •  GREE TWIN-Rotary компресор со магнети од ретки метали (Rare Earth Magnet)
  • Работен режим: од -25°С до +50°С
  • EEV – Eлектронски Експанзионен Вентил, Грејач на тацна за одмрзнување на кондензат
  • Функции:Самодијагностика, Интелигентен Дефрост, I-Feel, Плазма филтер, вградена WiFi контрола, 8°С греење, економичен мод, Турбо функција за брзо ладење/греење, 7 Fan брзини на дување, Quiet Fan брзина, Aвтоматски вертикален и хоризонтален Swing.

Спецификации

Модел GWH18YDXF-K6DNA1A
Капацитет Btu 18000
Напојување V~/Hz 220-240/50
Волтажа Min/Max. V 198~264
Капацитет ладење W 5300(1260~6600)
 греење W 5600(1400~7500)
Потрошувачка ладење W 1413(100~2250)
 греење W 1333(240~2500)
Работна температура ладење °C -15~50
 греење °C -25~30
Просечен капацитет при греење на -10°C W 4300
COP при -10°C надворешна температура W/W 2.72
Енергетска класа ладење A++
 греење A+++ (Топла климатска зона)
A+(Средна климатска зона)
SEER (Ладење до +35°C) 7.6
SCOP (Топла климатска зона до +2°C) 5.7 (Топла климатска зона)
SCOP (Средна климатска зона до -10°C) 4.3 (Средна климатска зона)
Внатрешна Единица GWH18YDXF-K6DNA1A/I
Проток на воздух m3/h 850/750/680/610/570/520/460
Ниво на звучен притисок dB (A) 43/41/39/37/35/32/31
Димензии (ДxВxШ) mm 1013×307×221
Тежина (нето) kg 13
Надворешна Единица GWH18ACDXF-K6DNA1A/O
Тип на компресор Twin Rotary
Модел FTz-SM151AXBD
Фреон/полнење -/kg R32/1
Ниво на звучен притисок dB (A) 57
Конекција бакар mm φ6/φ12
Макс. должина на цевки m 25
Димензии (ДxВxШ) mm 958×660×402
Нето тежина kg 40.5

 

Целата понуда на клими | Gree клима уреди

Reviews (0)

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “AMBER PREMIUM+ GWH18YDXF-K6DNA1A”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Shipping & Delivery

Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames.Consequat net

Vestibulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames.Consequat netus.

Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac vestibulum amet elit