Back

AMBER PREMIUM+ GWH12YCXD-K6DNA1B

39,999.00 ден

  
                      

Description

Description

AMBER PREMIUM+ GWH12YCXD-K6DNA1B опис:

Gree AMBER PREMIUM+ GWH12YCXD-K6DNA1B

Gree AMBER PREMIUM+ GWH12YCXD-K6DNA1B

AMBER Premium+ е идеален избор како за ладење, така и за греење. Има широки можности за работа, а во исто време и висока Класа на енергетска ефикасност. Има богат опсег на функции и проширени опции за контрола кои ја гарантираат удобноста на корисникот.

  • SMART DC Инвертер со G10 технологија, патент на ГРЕЕ
  • Eфикасност во режим на ладење SEER:8.5  A+++
  • Eфикасност во режим на греење SCOP:4.4  A+(Средна климатска зона)
  • EUROVENT сертификат
  • GREE Rotary компресор со магнети од ретки метали (Rare Earth Magnet)
  • Работен режим: од -25°С до +50°С
  • EEV – Eлектронски Експанзионен Вентил, Грејач на тацна за одмрзнување на кондензат
  • Функции:Самодијагностика, Интелигентен Дефрост, I-Feel, Плазма филтер, вградена WiFi контрола, 8°С греење, економичен мод, Турбо функција за брзо ладење/греење, 7 Fan брзини на дување, Quiet Fan брзина, Aвтоматски вертикален и хоризонтален Swing.

Спецификации

Модел GWH12YCXD-K6DNA1B
Капацитет Btu 12000
Напојување V~/Hz 220/50
Волтажа Min/Max. V 198/264
Капацитет ладење W 3500(400~4500)
 греење W 3810(1000~5200)
Потрошувачка ладење W 875(100~1400)
 греење W 952(180~1850)
Работна температура ладење °C -15~50
 греење °C -25~30
SEER/SCOP(W)/SCOP(A)/SCOP(C) 8.5/ 5.40/4.40/3.50
Енергетска класа ладење A+++
 греење A+++ (Топла зона)
A+(Средна зона)
Внатрешна Единица GWH12YCXD-K6DNA1B/I
Проток на воздух m3/h 680/590/540/490/450/420/390
Ниво на звучен притисок dB (A) 43/39/37/35/32/29/23
Димензии (ДxВxШ) mm 865×290×210
Тежина (нето) kg 10.5
Надворешна Единица GWH12YCXD-K6DNA1B/O
Тип на компресор Rotary
Модел FTz-AN108ACBD
Фреон/полнење -/kg R32/0.8
Ниво на звучен притисок dB (A) 52
Конекција бакар mm φ6/φ9.52
Макс. должина на цевки m 20
Димензии (ДxВxШ) mm 802×555×350
Нето тежина kg 29

 

Целата понуда на клими | Gree клима уреди

Reviews (0)

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “AMBER PREMIUM+ GWH12YCXD-K6DNA1B”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Shipping & Delivery

Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames.Consequat net

Vestibulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames.Consequat netus.

Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac vestibulum amet elit